Mit láttam?
Az első határszemlém 2020. 10. 17.-én, szombat délelőtt végeztem a Vegetáció Kft. által művelt területen. Az elővetemény repce volt, a repce árvakelés szármaradványai még zöldeltek a területen a tárcsázás talajművelés után is. Ez különösebb gondot nem okoz, sőt vannak kedvező hatásai is. Ami viszont gond, hogy egyre inkább szaporodnak a mezei pockok is itt. Ez általában száraz őszi időjárás esetén jellemző, néhány napja erre felé kb. 82 mm esett egyetlen nap alatt, mégis látni friss mezei pocok járatokat.
Mit tehetünk?(!)
Engedélyezett rágcsáló irtó szerrel kell kezelni a mezei pocok járatok környékét, teljes felület kezelés egyenlőre nem szükséges, de a műveletlen területek, úgymint árokpart, villany oszlopok környéke, stb. kezelése is ajánlott! Megkönnyíthető a kezelés végrehajtása un. „pocok pisztoly” alkalmazásával.
Mit remélhetünk?
Az időben elvégzett foltkezelésekkel megfékezhetjük a mezei pockok felszaporodását.
Na és mi lesz a fácánokkal, és nyulakkal, azokat is elpusztítjuk?
Növényvédős válasza: Nem, ha elkerüljük a túladagolást és csomómentesen egyenletesen juttatjuk ki a védekezésre szánt anyagot. A járatba juttatás pontosságát elősegíti a speciális adagoló a „pocok pisztoly”.
Biológiai védekezési megoldás a természetes ellenségek közül a ragadozó madarak területre csalogatása „ T „ fák kihelyezésével. A rókák is sok mezei pockot fognak, még akár a hó alól is képesek levadászni őket, de mivel a vadnyulakat is, ezért a vadászok meg őket vadásszák.
Engedélyezett rágcsáló irtó szerrel kell kezelni a mezei pocok járatok környékét. Megkönnyíthető a kezelés végrehajtása mezei pocok méreg adagolóval un. „pocok pisztoly” alkalmazásával.